•

„Zlepšenie prístupu k vzdelávaniu a vzdelávacích výsledkov žiakov so ŠVVP a zo SZP

Základnej škole – Alapiskola v Gemerskej Vsi

Základná škola – Alapiskola v Gemerskej Vsi

realizuje dopytovo-orientovaný projekt

Operačný program:     Ľudské zdroje

Kód výzvy:                OPLZ-PO1/2016/DOP/1.1.1-01

Kód projektu:             312011I317

Názov projektu:          Zlepšenie prístupu k vzdelávaniu a vzdelávacích výsledkov žiakov so ŠVVP a zo SZP v Základnej škole –

Alapiskola v Gemerskej Vsi

Realizácia projektu:    02.2018 – 01.2021

Rozpočet projektu:     72 360 €

Spolufinancovanie:     5 %

Cieľová skupina:        Žiaci základnej školy

Ciele projektu:           Cieľom projektu je zlepšiť výsledky a kompetencie žiakov v Základnej škole - Alapiskola v obci Gemerská Ves. Aktivity projektu, ktorý sa bude realizovať v Základnej škole s vyučovacím jazykom slovenským a maďarským - Alapiskola, v obci Gemerská Ves, prispejú k pripravenosti detí na prechod na nadväzujúci stupeň vzdelávania, pripravenosti žiaka v základnej škole na strednú a na jeho budúce pôsobenie na pracovnom trhu, resp. na prechod na nasledujúci stupeň vzdelávania, a to podporou rovnakého prístupu ku kvalitnému a inkluzívnemu vzdelaniu. Špecifická pozornosť bude venovaná zlepšeniu školského prospechu žiakov v základnej škole s vyučovacím jazykom slovenským a maďarským v obci Gemerská Ves..

Aktivity projektu:       Hlavnou aktivitou projektu je činnosť dvoch pedagogických asistentov v základnej škole v obci Gemerská Ves.

Ich úlohou budú jednotlivé aktivity zamerané na vyrovnávanie znevýhodnenia žiakov a zabezpečeniu rovnosti príležitostí vo výchovno-vzdelávacom procese, tvorbu, inováciu, realizáciu vzdelávacích programov zameraných na podporu inkluzívneho vzdelávania, aktivity zamerané na vytváranie vhodných podmienok pre spoločné vzdelávanie žiakov so ŠVVP s ostatnými žiakmi, s ohľadom na žiakov pochádzajúcich z MRK. Zároveň budú rozvíjať spoluprácu s rodičmi a komunitou. Svojou prácou sa budú snažiť o zlepšenie školskej úspešnosti žiakov, vrátane žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami.

Jednotlivé činnosti vykonávané pedagogickými asistentmi na základnej škole v obci Gemerská Ves budú prebiehať:

• vo výchovno-vzdelávacom procese,

• v práci so žiakmi vo voľnočasových aktivitách,

• v spolupráci s rodinou..

Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje

www.esf.gov.sk, www.minedu.gov.sk