• Az iskola profilja

• A Gömörfalvai Alapiskola alapításának kezdete a 20. század hatvanas éveire tehető. Az iskola főépületét 1961-ben adták át.  Ez egy teljes szervezettségű szlovák- és magyar tannyelvű alapiskola. Iskolánk az egyedüli kétnyelvű, teljes szervezettségű alapiskola a nagyrőcei járásban.

Iskolánkat gömörfalvaiak, illetve több mint 12 környező falu tanulói látogatják.

2002 óta az iskola Gömörfalva község fenntartása alá tartozik, önálló jogalanyisággal rendelkezik, hivatalos képviselője az iskola igazgatója.  Az iskola rendelkezik tornateremmel, ami a Z-akció keretén belül épült 1981-ben, iskolai diákklubbal és iskolai étkezdével. 2004 óta az iskola főépülete folyamatosan modernizálódik. Kicserélődött a tetőszerkezet, az ablakok, az iskola homlokzata új színt kapott, rendeződött az iskolaudvar, és fokozatosan modernizálódott az iskola belseje. 2009-ben a tornaterem is fel lett újítva – kicserélték az ablakokat, megújították a tornaterem homlokzatát, valamint a kazánház is gázosítva lett. A 2010/2011-es tanévben elkezdtük használni a egykori óvoda épületét, ahová az alsó tagozat 4 osztálya került. Két éven belül sikerült az iskola udvarát körbekeríteni.

Az oktatási-nevelési folyamatot 40 tagú tanári kar biztosítja, 28 tanító, 3 nevelő, 7 asszisztens és 2 lelkész.

Az iskola szakkörök széleskörű választékát kínálja a diákok számára, illetve társadalmi-kulturális rendezvényeket szervez a község és az iskola keretein belül.

Az iskola büszkesége a Harkácsi Pimpó Bábcsoport, melynek tagjai rendszeresen részt vesznek a Duna Menti Tavasz országos döntőjén, ahol minden évben előkelő helyezést érnek el.

Az iskola alapfokú és alsó középfokú végzettséget nyújt a tanulók számára.

Alapfokú végzettséget az a tanuló szerez, aki sikeresen elvégzi az alsó tagozat negyedik évfolyamát. A mentálisan sérült tanulók esetében alapfokú végzettséget a kilencedik évfolyam sikeres abszolválásával szerez a tanuló. Az alapiskola alsó tagozatának elvégzését igazoló okirat a záradékkal ellátott bizonyítvány.

Alsó középfokú végzettséget a kilencedik évfolyam sikeres elvégzésével szerez a diák. Az alsó középfokú végzettséget igazoló okirat a záradékkal ellátott bizonyítvány.